Tapety s motivem lesa, stromu a džungle

Kam se hodí?

Tapety nebo fototapety na zeď s konkrétním motivem vyniknou především ve velkých a nepříliš dekorovaných prostorech, zútulní je a dodají jim atmosféru. Přírodní motivy, speciálně motiv lesa navodí příjemnou a uklidňující náladu v místnosti.

Nejlépe motivy zelené džungle či lesa vyniknou ve:

- velkých halách
- jednacích místnostech
- čekárnách
- obývacím pokoji
- ložnici

NÁŠ TIP: Pokud pracujete z domova, pomůže vám přírodní tapeta k lepší koncentraci a uvažování. Myslete však vždy i na to, že minimální doporučená pohledová vzdálenost je dva metry.

Jak vybrat ten správný motiv?

Při výběru místa a umístění tapety s motivem stromů či exotických rostlin hraje roli hned několik okolností:

- světlo v místnosti
- velikost místnosti
- barevnost interiéru
- rozmístění nábytku a dekorací

Zvolte konkrétní výřez z motivu

Fototapeta nebo tapeta zelené přírody může mít mnoho variant. Od zasněžené zimní krajiny až po rozzářenou alej stromů se zlatavými odlesky slunce. Zapojte představivost nebo ještě lépe zkuste využít vizualizaci tapety, kdy ji uvidíte navrženou přímo na stěně pokoje, který si vyberete v galerii a bude co nejlépe odpovídat vašemu prostoru. Rozhodujte se podle výše uvedených bodů - tmavší motivy se nehodí do tmavých místností a naopak. Určitě si na to dáte pozor, ale raději připomínáme, že výřez vyberte tak, aby následně vybraný detail z vybraného motivu nezakryl některý z kusů nábytků v místnosti.

Druhy tapet:

vliesové tapety: zvolíte je určitě kvůli jejich vysoké odolnosti a jednoduché omyvatelnosti. A až se vám okoukají, jednoduše je odstraníte
vinylové tapety: díky vysoké odolnosti proti vlhku jsou jasnou volbou v kuchyni i koupelně či jiné náročnější plochy
papírové tapety: co se týče odolnosti, nevyrovná se vliesovým a vinylovým, potěší vás ale jejich příznivá cena

Druhy fototapet:

- papírové fototapety: přesvědčí vás jejich nízká cena, ale jde o méně odolný druh tapety. Přečtěte si vše o papírových tapetách, včetně jejich dalších výhod a nevýhod.

- vliesové fototapety: revoluční lepení za sucha a snadné strhávání. Přečtěte si vše o vliesových tapetách, včetně jejich dalších výhod a nevýhod.

Aplikaci zvládnete sami

Stačí trochu pečlivosti a šikovnosti a tapetu dokážete nalepit vy sami. Stačí na povrch stěny nanést lepidlo a šikovně (nejlépe s pomocníkem) nalepit tapetu rovně. Lepení papírových fototapet je o něco náročnější, s naším soupisem krokům pro bezvadné nalepení papírových fototapet to ale hravě zvládnete.

 

Tapety a fototapety v naší nabídce:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info