Jak správně nalepit samolepicí tapety

úvodní obrázek

„Jak nalepit samolepicí tapetu?“ Ptají se často naši zákazníci. Zajímá to i vás? Tak si pojďme nejdříve upřesnit, co vlastně budete lepit. To, čemu se lidově říká „samolepicí tapeta“ je vlastně samolepicí fólie. A ty nejsou na rozdíl od tapet určeny na zeď, ale k dekorativnímu polepu nejrůznějších hladkých a nesavých ploch v interiéru. Díky vrchní vrstvě z PVC se samolepicí fólie jen tak neodřou a jsou plně omyvatelné. 

 


Co potřebujete vědět před nalepením samolepicí fólie?

Pomůcky nezbytné k lepení samolepicích fólií:

Obyčejná tužka, pravítko, nůžky, zalamovací nůž, podložka na řezání, rozprašovač, ostrý špendlík nebo jehla, měkký hadr nebo pryžová stěrka.

Příprava podkladu pro lepení samolepicích fólií

Samolepicí fólii můžete aplikovat na lakované dřevo, dřevotřísku, laminát, umakart, plech, sklo, plast apod. Samolepicí fólie kopíruje podklad, ten proto musí být hladký, ale také nesavý, čistý a zbavený mastnot a prachu. Případné drsné plochy je potřeba důkladně přebrousit a očistit. Neošetřené dřevo je pak nutné natřít základovou barvou na akrylové bázi.

Pokud použijete samolepicí fólii na oblé hrany, stačí fólii lehce nahřát fénem, krásně se přizpůsobí danému povrchu.

44433-4_samolepici-folie-d-c-fix-mramor-bily       67409_c-ssl-00000315

DOBRÁ RADA PRO ZAČÁTEČNÍKY

Samolepicí fólie má ze zadní strany natištěnou mřížku, díky ní střihnete fólii rovně.

Před lepením plochu jemně postříkejte rozprašovačem s vodou s několika kapkami saponátu. Případné bubliny půjdou lépe vytlačit, a pokud se vám nepodaří samolepící fólii napoprvé správně přiložit, můžete ji ještě posunout nebo stáhnout a znovu nalepit.

Nebojte se, vlhkost postupně vyschne a samolepící fólie plně přilne. Při lepení průsvitné samolepicí fólie na sklo může voda fólii dočasně mléčně zakalit, ale po vyschnutí zakalení úplně zmizí.

 

Až se vás někdo zeptá: „Jak lepit samolepicí tapety?“ už budete vědět, že vlastně myslí samolepicí fólie. Velký výběr jich máme v naší prodejně na Florenci, kde vám z nich rádi ustřihneme požadovaný rozměr. Na e-shopu je zatím nenajdete.