Ani kousek tapety nazmar. Jak vypočítat spotřebu?

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, POSLEDNÍ OBJEDNÁVKA TAPET Z ESHOPU PRO DORUČENÍ DO VÁNOC JE 8. 12. 2021.

POSLEDNÍ OBJEDNÁVKA TAPET Z ESHOPU PRO OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ NA PRODEJNĚ JE 12. 12. 2021.

Dvakrát měř, jednou řež. Při nákupu tapet si dejte pozor  na prostřih a raport. Vypočítejte si spotřebu tapet bezchybně a vyhněte se problémům se sháněním rolí stejné šarže.

Správný výpočet spotřeby tapet je pro pohodové a úspěšné tapetování zásadní. Koupíte-li tapet málo, čeká vás zbytečné zdržování a hlavně se vám může stát, že tapety se stejnou šarží již nejsou dostupné a u jiných šarží hrozí barevné odchylky.

 

Při výpočtu spotřeby pozor na prostřih tapet

Spotřebu tapet nelze spočítat pouze podle plochy stěn – tapety se vyrábějí v rolích a u většiny tapet se vzorem dochází k nezanedbatelnému prostřihu nutnému pro zachování návaznosti vzoru.

Raport: Vzdálenost, po které se vzor na tapetě opakuje. Udává se v cm a naleznete jej na etiketě v balení tapety (např. 64/0 cm). Maximální prostřih jednoho pruhu tapety může být stejně velký jako raport, a proto je nutné ho do předpokládané spotřeby tapet zahrnout.

 

Jednoduchý vzorec pro výpočet spotřeby tapet

Rozměr tapet v m2 = (výška podkladových stěn x součet šířek ploch, na které budeme tapety umisťovat – okna a dveře na podkladových plochách) x 1,1

Koeficient 1,1, vyjadřuje, že bychom při tapetování měli počítat cca s 10 % ztrátami.

Každý interiér a každý vzor tapety je však jedinečný a výše uvedený vzorec platí pouze jako orientační vodítko. Zejména v případech neobvyklých interiérů (např. s výškou stropu 3 m a více) a tapet s velkým raportem (např. 64 cm a více) je vždy nutné spočítat spotřebu tapet přesně podle rozměrů konkrétní místnosti, která se  má tapetovat.

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info