Ani kousek tapety nazmar. Jak vypočítat spotřebu?

Mimořádná otevírací doba - lockdown

Vzhledem k nařízení vlády, bude naše prodejna otevřena pouze na výdej e-shopových objednávek.

PO - PÁ  10 - 14 hod.

V případě jakýchkoliv dotazů, nás neváhejte kontaktovat na tel.: 775579979 Děkujeme za pochopení.

Dvakrát měř, jednou řež. Při nákupu tapet si dejte pozor  na prostřih a raport. Vypočítejte si spotřebu tapet bezchybně a vyhněte se problémům se sháněním rolí stejné šarže.

Správný výpočet spotřeby tapet je pro pohodové a úspěšné tapetování zásadní. Koupíte-li tapet málo, čeká vás zbytečné zdržování a hlavně se vám může stát, že tapety se stejnou šarží již nejsou dostupné a u jiných šarží hrozí barevné odchylky.

 

Při výpočtu spotřeby pozor na prostřih tapet

Spotřebu tapet nelze spočítat pouze podle plochy stěn – tapety se vyrábějí v rolích a u většiny tapet se vzorem dochází k nezanedbatelnému prostřihu nutnému pro zachování návaznosti vzoru.

Raport: Vzdálenost, po které se vzor na tapetě opakuje. Udává se v cm a naleznete jej na etiketě v balení tapety (např. 64/0 cm). Maximální prostřih jednoho pruhu tapety může být stejně velký jako raport, a proto je nutné ho do předpokládané spotřeby tapet zahrnout.

 

Jednoduchý vzorec pro výpočet spotřeby tapet

Rozměr tapet v m2 = (výška podkladových stěn x součet šířek ploch, na které budeme tapety umisťovat – okna a dveře na podkladových plochách) x 1,1

Koeficient 1,1, vyjadřuje, že bychom při tapetování měli počítat cca s 10 % ztrátami.

Každý interiér a každý vzor tapety je však jedinečný a výše uvedený vzorec platí pouze jako orientační vodítko. Zejména v případech neobvyklých interiérů (např. s výškou stropu 3 m a více) a tapet s velkým raportem (např. 64 cm a více) je vždy nutné spočítat spotřebu tapet přesně podle rozměrů konkrétní místnosti, která se  má tapetovat.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info